Tanıtım Tasarım Komitesi ;  T.H.K. Üniversitesi IEEE Öğrenci Topluluğu bünyesinde kurulan ve T.H.K. Üniversitesi IEEE Öğrenci Topluluğu Tanıtım ve Tasarımlarını üstelenen ekiptir. Bu ekip, yıl içerisinde yapılacak olan tüm etkinliklere gereken görsel öğeleri hazırlar ve topluluk üyelerine etkinlik hakkında gereken tanıtımları yapan  IEEE alt birimidir.

Tanıtım Tasarım Komitesi;

  • Topluluğun marka değerini ve imajını düzeltir. Yapılan tasarımlarda ve kullanılan öğelerde topluluğun tasarım standartlarını belirler ve sonraki yönetimlere yol gösterici ekipmanlar hazırlar.

Yapılacak Etkinliklerin ;

  • Etkinlik öncesi tanıtımı, afiş tasarımı ve video tasarımlarını hazırlar. Etkinlikte yer alacak kişileri etkinliğe hazırlar ve etkinliklerin tasarım sponsorluğunu sahiplenir.
  • Etkinlik öncesi sosyal medya etkinlik tanıtımı görevini üstlenir ve katılımcıların etkinlik ile ilgili tüm bilgilere ulaşmasını sağlar.
  • Etkinlik içerisinde görevler dâhilinde oluşabilecek teknik aksaklıklar ile ilgilenir ve bunların çözümlenmesine yardımcı olur.
  • Etkinlik sonrası fotoğrafları hazırlar ve sosyal medya paylaşımlarını yönetir.

Katılacak yarışmalarda;

  • Katılımcı takımların tanıtımı ve yapılacak yarışmanın tanıtımını üstlenir.
  • Katılacak takımların takım formalarını hazırlar.
  • Forma üzerindeki sponsorluk ve isim bilgilerini düzenler.
  • Etkinlik sonrası fotoğrafları hazırlar ve sosyal medya paylaşımlarını yönetir.

Üniversitenin çıkarlarını da gözetmek bir görevi olan tanıtım tasarım komitesi üniversite tanıtımını yapmakta ve kişilerin üniversiteye olan ilgisini arttırmayı hedeflemektedir.

Tüm tasarım meraklıları ile birlikte çalışmakta ve bu bölümdeki öğrencilere destek olmaktadır.

Temel hedefi üniversitenin ilerlemesi olan T.H.K. Üniversitesi IEEE Öğrenci Topluluğuna bağlı tanıtım tasarım komitesi bu yolda yapılacak tüm etkinliklere tasarım sponsoru olmakta ve desteğini sonuna kadar sürdürmektedir. Üniversite içerisinde standartları belirlemekte ve diğer topluluklara bu konuda yol gösterici olmaktadır.

Tanıtım Tasarım Komitesi, topluluğun web sitesi olan ‘ieeethku.com’ un hazırlanmasını üstlenmiş ve sonrasında ise içerik editörlüğünü devam ettirmiştir. Ekibindeki tasarımcı, editör ve grafikerler ile baskı, site ve sosyal medya çalışmalarına devam etmektedir. Bunun yanında ise, iletişimde üyeler ve öğrenciler ile bire bir etkileşimde olan Tanıtım Tasarım Komitesi, Türk Hava Kurumu Üniversitesinin üyeleri ile en çok etkileşimli topluluğu olma özelliğini T.H.K. Üniversitesi IEEE Öğrenci Topluluğuna kazandırmıştır.

Üyelik için hiç bir kısıtlamamız olmamakla beraber , kendisini bilime , teknolojiye ve gönüllüğe adayan herkese kapımız açıktır. Sadece yapmanız gereken ufak prosedürler var ;

Üniversite tarafından Resmi IEEE THKÜ Öğrenci Kolu üyeliğinizin tanınması için sitemiz üzerinden RESMİ KAYIT FORMU‘nu doldurmanız gerekmektedir.