IEEE THKÜ Öğrenci Kolu

IEEE THKÜ Öğrenci Kolu, 1 Nisan 2013 tarihinde Türk Hava Kurumu Üniversitesinde kurulan kapsamlı Mühendislik Topluluğudur. Türkiye’nin ilk havacılık ihtisas Üniversitesi olan Türk Hava Kurumu Üniversitesinde çalışmalarında devam eden IEEE THKÜ; Bilim, Mühendislik ve Havacılık konularında çalışmalar yapmaktadır.

Türk Hava Kurumu Vakfı’nın kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal Göklerlerdedir.” sözünden yola çıkarak ilerlemeye devam eden Topluluğumuz:

 • Atatürk ilkeleri doğrultusunda toplumsal ve kültürel gelişmelerine yardımcı olmak,
 • Araştırıcı ve yaratıcı niteliklere sahip kişiler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak,
 • Topluluk olanakları çerçevesinde fırsatlar sağlayarak dinlenme ve boş zamanlarını değerlendirme gibi sosyal ihtiyaçlarını karşılamak,
 • Bütün mühendislik ve pozitif bilim dallarına ve teknolojiyle ilgilenen herkese hitap eden bir topluluk olmak.
 • Üniversite öğrencilerinin, dünyanın en büyük meslek kuruluşlarından biri olan IEEE‘nin olanaklarından yararlanmasını sağlamak.
 • Türkiye çapında mühendisliklerin tanıtımını gerçekleştirmek.
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde ve bulunduğu yerel çevrede teknoloji, bilim ve mühendisliğin gelişimini sağlamak.
 • Gerçekleştirdiği teknik çalışmalar ile üyelerinin teknik ve akademik anlamda gelişimlerini sağlamak.
 • Yurtdışı ve yurtiçi bağlantılarını kullanarak, bulunduğu bölgedeki öğrencileri kariyer olanakları konusunda bilgilendirmek.
 • Kulüp üyelerinin akademik ve mesleki alanda gelişimlerine katkıda bulunarak onların bilgi,beceri, deneyim ve donanım kazanmalarına yardımcı olmak.
 • IEEE ve Gönüllülük Bilincinin Üniversite öğrencileri arasında yayılmasını sağlamak.

diğer amaçları arasındadır. IEEE THKÜ, açtığı eğitimler, proje destekleri ve sağladığı kariyer olanakları ile bu amaçlarını gerçekleştirmeyi hedefler.

IEEE THKÜ Öğrenci Kolu, gücünü Türk Hava Kurumu Üniversitesinde eğitim gören gönüllülerinden alır ve kulübün yönetimi yine IEEE Gönüllüleri sürdürür. IEEE THKÜ’nün planlaması ve yapılanması sadece ve sadece Gönüllülerin ve Üniversite Öğrencilerinin talep, istek ve arzlarına göre şekillenmektedir. Her yıl başında IEEE THKÜ’de aktif olarak görev alan gönüllüler; şartları sağladıkları görev ve sorumluluklara aday olurlar ve seçim IEEE THKÜ Aktif Gönüllüleri tarafından yapılır. Görev Kurulları:

 • Yönetim Kurulu: Başkan, Başkan Yardımcısı, Genel Sekreter, Mali İşler Sorumlusu, Eğitim Sorumlusu, Proje Sorumlusu, Globallik ve Kurumsallık Sorumlusundan oluşur.
 • İdari Kurul: IEEE THKÜ Tüzüğünde yer alan komitelere seçilen Başkan ve Sorumluların yer aldığı kuruldur.
 • Denetim ve Danışmanlar Kurulu: IEEE THKÜ eski yönetimleri tarafından oluşturulan ve kılavuzluk etmek ile yükümlü kuruldur.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi ilkeleri doğrultusunda hazırlanmış olup, Üniversitemiz Öğrenci Toplulukları Yönergesi doğrultusunda faaliyette bulunan tüzüğümüz kalitemizin ve disiplinimizin göstergesidir.

Üyelik için hiç bir kısıtlamamız olmamakla beraber , kendisini bilime , teknolojiye ve gönüllüğe adayan herkese kapımız açıktır. Sadece yapmanız gereken ufak prosedürler var ;

Üniversite tarafından Resmi IEEE THKÜ Öğrenci Kolu üyeliğinizin tanınması için sitemiz üzerinden bilgilerinizi eksiksiz ve doğru olarak RESMİ KAYIT FORMU‘nu doldurmanız gerekmektedir.

500+

Aktif Üye


Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin en büyük topluluğu
150+

IEEE Gönüllüsü


Bilim ve Teknolojiye gönül vermiş bir ekip
30+

Proje


İnsanlık için gelişmiş teknoloji mottosuyla hazırlanmış projeler
15+

Eğitim


İçeriği titizlikle hazırlamış eğitimler

BAŞARILARIMIZ

Çalışma Alanlarımız

Neler Yapıyoruz ?

Etkinlikler

Kişisel gelişim seminerleri , Teknik Workshoplar , Sosyal Etkinlikler , TeaTalk’lar ve daha fazlası !

Projelerimiz

İnsanlık için gelişmiş teknoloji , mottosu ile yürüttüğümüz projeler !

Eğitimler

İçeriği titizlikle hazırlanmış eğitimler ile kendinizi teknik her anlamda geliştireceksiniz !