Bilgisayar Komitesi (Orjinal adı: Computer Society); yazılım ve donanım sektörlerindeki gelişmelere bağlı olarak çeşitli projelere imza atmayı hedefleyen, teoriyi uygulama becerisiyle pratiğe döken IEEE alt birimidir.

Türk Hava Kurumu Üniversitesinde 2014 yılından beri aktif olarak çalışmalarına devam eden CS, Üniversite bünyesinde projeler yaparak, eğitimler düzenleyerek ve etkinlikler organize ederek Bilişim sektörü hakkında lisans öğrencilerini bilinçlendirmeyi hedefler. Bilgisayar Komitesi, çalışmalarını bilişim ve yazılım konularında yapmaktadır. Daha çok programlama konularına yoğunlaşan CS, proje ve eğitimlerini bu kapsamda devam ettirmektedir.

Bilgisayar Komitesi;

  • “Yazılım ve bilişim alanlarına ilgi duyan her bölümden herkese hitap etmektedir”

IEEE’nin amacına uygun olarak odak noktasını projelere çeviren CS,  teknik proje ve eğitimlerle birlikte hem Türk Hava Kurumu Üniversitesi, hem de Turkey Section’daki bir çok topluluğa göre daha çok projeyi hayata gerçekleştirerek “İnsanlık için daha iyi yarınlar üreten ve geliştiren” mühendisler olma hedefine adım adım yaklaşıyor.

Bilgisayar Komitesi Aktif Üyeleri tarafından gerçekleştirilen projelerde bütçe ve ekipman desteği Topluluğumuz tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca Proje Ekiplerimiz Masaüstü Bilgisayar, Kablolu İnternet ve komitelerine özel olarak ayrılan dolaplarının bulunduğu IEEE Topluluk Odasını toplantı ve çalışmaları için sınırsız kullanabilmektedir.

IEEE projelerde gerekli olan mühendislik becerisinin geliştirilmesi için Bilgisayar Komitesi’nin belirlediği konularda eğitimler hazırlamaktadır. Böylelikle proje ekiplerinde hem okula yeni başlayan arkadaşlarımızın eğitimlere katılarak kendini geliştirmesine imkan tanınmakta, hem de belirli becerilere sahip arkadaşlarımızın kendini geliştirmesine imkan tanınmaktadır.

Aynı zamanda Bilgisayar Komitesi’nin eğitmen kadrosu tarafından her dönem düzenli olarak Eğitime Destek kursları düzenlenmektedir. Aynı zamanda her 2. Dönem Mühendisliğe Giriş derslerine destek olması için Proje Kursları açılmaktadır. Herhangi bir Lisans Dersi için kurs taleplerinizi bize iletebilirsiniz.

Üyelik için hiç bir kısıtlamamız olmamakla beraber , kendisini bilime , teknolojiye ve gönüllüğe adayan herkese kapımız açıktır. Sadece yapmanız gereken ufak prosedürler var ;

Üniversite tarafından Resmi IEEE THKÜ Öğrenci Kolu üyeliğinizin tanınması için sitemiz üzerinden RESMİ KAYIT FORMU‘nu doldurmanız gerekmektedir.