Devre ve Sistemler Komitesi (Orjinal adı: Circuit and Systems Society); elektrik, elektronik, devre analizi, gömülü sistemler, otomasyon sektörlerindeki gelişmelere bağlı olarak çeşitli projelere imza atmayı hedefleyen, teoriyi uygulama becerisiyle pratiğe döken IEEE alt birimidir.

Türk Hava Kurumu Üniversitesinde 2017-2018 Eğitim yılında faaliyete başlayacak olan CASS, Üniversite bünyesinde projeler yaparak, eğitimler düzenleyerek ve etkinlikler organize ederek Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencilerinin projele katılımını ve eğitim hayatını geliştirmeyi hedefler.

Devre ve Sistemler Komitesi ;

  • Mekatronik Mühendisliği,
  • Elektrik Elektronik Mühendisliği,

Bölümleri ile birlikte çalışmakta ve bu bölümdeki öğrencilere destek olmaktadır. 

            IEEE’nin amacına uygun olarak odak noktasını projelere çeviren CAS,  teknik proje ve bir çok eğitimle birlikte hem Türk Hava Kurumu Üniversitesi, hem de Turkey Section’daki bir çok topluluğa göre daha çok projeyi hayata gerçekleştirerek “İnsanlık için daha iyi yarınlar üreten ve geliştiren” mühendisler olma hedefine adım adım yaklaşıyor.

  • İş birliği ve ortak çalışma: IEEE Gönüllüsü olarak mezun olduğunuzda karşılaşacağınız iş ortamını ve görev bilincini, CASS gönüllüsü olarak deneyimleyebilir ve de iş ortamına bir ön adım atabilirsiniz.
  • Bağlantılar ve İletişim Ağı: Türkiye’nin ve Dünyanın bir çok yerinden mezun ve öğrenci IEEE Gönüllüsü ile tanışabilir ve referanslarına bir yenisini ekleyebilirsiniz.

IEEE CAS SAC (Student Activities Committee) tarafından sağlanan malzeme, bütçe ve ekipman desteği ile birlikte mevcut olarak devam eden projelere devam edebilir ve/veya kendi projenizi IEEE CAS bünyesi ve sponsorluğu altında çıkartabilirsiniz.

CAS her yıl düzenli olarak gelen talepler ve mevcut müfredatı inceleyerek eğitimler açar. Bu eğitimlere katılarak Üniversite derslerinde eksik kaldığınız noktaları pekiştirebilir ve yeni Bilim dalları öğrenebilirsiniz.

Üyelik için hiç bir kısıtlamamız olmamakla beraber , kendisini bilime , teknolojiye ve gönüllüğe adayan herkese kapımız açıktır. Sadece yapmanız gereken ufak prosedürler var ;

Üniversite tarafından Resmi IEEE THKÜ Öğrenci Kolu üyeliğinizin tanınması için sitemiz üzerinden RESMİ KAYIT FORMU‘nu doldurmanız gerekmektedir.