KAYIT FORMU

Ad Soyad (gerekli)

E-posta adresi (gerekli)

Telefon Numarası (gerekli)

*Başında 0 olmadan giriniz*

Okul Numarası (gerekli)

Topluluğumuza Neden Katılmak İstiyorsun? (gerekli)

Katılmak İstediğiniz Komiteler

Mail duyurugrubumuza katılmak istermisiniz ?
EvetHayır

Whatsapp duyuru grubumuza katılmak istermisiniz ?
EvetHayır

IEEE THKÜ Öğrenci Kolu

IEEE THKÜ Öğrenci Kolu, 2014 yılında Türk Hava Kurumu Üniversitesinde kurulan kapsamlı Mühendislik Topluluğudur. Türkiye’nin ilk havacılık ihtisas Üniversitesi olan Türk Hava Kurumu Üniversitesinde çalışmalarında devam eden IEEE THKÜ; Bilim, Mühendislik ve Havacılık konularında çalışmalar yapmaktadır.

Türk Hava Kurumu Vakfı’nın kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal Göklerlerdedir.” sözünden yola çıkarak ilerlemeye devam eden Topluluğumuz:

 • Atatürk ilkeleri doğrultusunda toplumsal ve kültürel gelişmelerine yardımcı olmak,
 • Araştırıcı ve yaratıcı niteliklere sahip kişiler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak,
 • Topluluk olanakları çerçevesinde fırsatlar sağlayarak dinlenme ve boş zamanlarını değerlendirme gibi sosyal ihtiyaçlarını karşılamak,
 • Bütün mühendislik ve pozitif bilim dallarına ve teknolojiyle ilgilenen herkese hitap eden bir topluluk olmak.
 • Üniversite öğrencilerinin, dünyanın en büyük meslek kuruluşlarından biri olan IEEE‘nin olanaklarından yararlanmasını sağlamak.
 • Türkiye çapında mühendisliklerin tanıtımını gerçekleştirmek.
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde ve bulunduğu yerel çevrede teknoloji, bilim ve mühendisliğin gelişimini sağlamak.
 • Gerçekleştirdiği teknik çalışmalar ile üyelerinin teknik ve akademik anlamda gelişimlerini sağlamak.
 • Yurtdışı ve yurtiçi bağlantılarını kullanarak, bulunduğu bölgedeki öğrencileri kariyer olanakları konusunda bilgilendirmek.
 • Kulüp üyelerinin akademik ve mesleki alanda gelişimlerine katkıda bulunarak onların bilgi,beceri, deneyim ve donanım kazanmalarına yardımcı olmak.
 • IEEE ve Gönüllülük Bilincinin Üniversite öğrencileri arasında yayılmasını sağlamak.

diğer amaçları arasındadır. IEEE THKÜ, açtığı eğitimler, proje destekleri ve sağladığı kariyer olanakları ile bu amaçlarını gerçekleştirmeyi hedefler.

Ailemiz hakkında daha detaylı bilgi almak için TIKLA

1 Aile

11 Komite = 11 Topluluk

Üniversitenin en geniş kapsamlı topluluğu

Türk Hava Kurumu Üniversite’sinin en büyük ve en kapsamlı topluluğu olan IEEE THKÜ’nin alt kolları olan komitelerimiz ile bilim ve teknolojiyi ilgilendiren her konuda kapsamlı bir şekilde çalışmaktadır.

Bilgisayar Komitesi (Orjinal adı: Computer Society); yazılım ve donanım sektörlerindeki gelişmelere bağlı olarak çeşitli projelere imza atmayı hedefleyen, teoriyi uygulama becerisiyle pratiğe döken IEEE alt birimidir.

Daha Fazla…

Robotik ve Otomasyon Komitesi (Orjinal adı: Robotics and Automation Society); robotik, elektrik, elektronik, yazılım, mekatronik, otomasyon sektörlerindeki gelişmelere bağlı olarak çeşitli projelere imza atmayı hedefleyen, teoriyi uygulama becerisiyle pratiğe döken IEEE alt birimidir.

Daha Fazla…

Mühendislikte Kadın Komitesi (Orjinal adı:Women in Engineering); Eskiden belirli meslekleri sadece erkeklerin veya sadece bayanların yapabileceği konusunda ayrımlar yapılırdı. Örneğin; bir makine mühendisliğini sadece erkek veya sekreterliği sadece bayanlar yapabilirdi. Ama artık çağ geliştikçe bu kavram ortadan kalktı. Artık herkes her şeyi yapabiliyor.Kadın kavramının hep üzerinde konuşulduğu mesleklerin başında mühendislik geliyor ve mühendislikte kadının önemini vurgulayan IEEE alt birimidir.

Daha Fazla…

Sosyo-Teknik Komitesi ; Teknik kısmı için konuşacak olursak ; Okul içerisinde teorik olarak
öğretilen bilgilerin, mesleki hayatta karşılıklarını bularak, öğrencinin aklında ki soru işaretlerinin yerinde
cevap bulmasını hedef alan gezileri içeren kısmıdır  ve bu teknik gezilerin yanında düzenlenen kulüp
içerisindeki sosyal ve kültürel aktiviteler, geziler de diğer alt kolu olan sosyo kısmını oluşturmaktadır.

Daha Fazla…

Devre ve Sistemler Komitesi (Orjinal adı: Circuit and Systems Society); elektrik, elektronik, devre analizi, gömülü sistemler, otomasyon sektörlerindeki gelişmelere bağlı olarak çeşitli projelere imza atmayı hedefleyen, teoriyi uygulama becerisiyle pratiğe döken IEEE alt birimidir.

Daha Fazla…

Havacılık ve Elektronik Sistemler Komitesi (Orjinal adı:Aerospace  and Electronic  System Society); Dünya’nın en büyük topluluğu olan IEEE, içinde herkese hitap edecek şekilde birçok komite barındırmaktadır. Bu komiteler, üniversitelerdeki IEEE’nin altında bulunmaktadır. Ülkemizde birçok üniversitede IEEE olmasına rağmen AESS Komitesi ülkemiz üniversiteleri arasında bir ilktir. T.H.K Üniversitesi IEEE olarak 2015 güz döneminde, 2015 bahar döneminde AESS’i açma kararı aldık. Henüz hazırda yapılmış olmayan lakin yapılmayı bekleyen projelerimiz vardır. Her topluluğun, komitenin olduğu gibi ” T.H.K. Üniversitesi IEEE AESS Komitesi” nin de edindiği ilkeleri olan IEEE alt birimidir.

Daha Fazla…

Sponsorluk Komitesi ; Komitemiz, topluluğun maddi anlamda ihtiyaçlarını karşılamayı ve topluluk üyelerine fırsatlar yaratmayı amaçlar. Şirketler ile ortaklıklar kurup etkinliklerin daha kaliteli geçmesi için çalışmalar yapar.

Daha Fazla…

Blog Komitemiz IEEE öğrenci topluluğu üyelerinin kendilerini ifade edebilecekleri, istedikleri konular hakkında özgürce içerik çıkarabilecekleri  blog.ieeethku.com adresinden yayınlanan bir platformdur. Aynı zamanda takipçilerinin de kulüp içerisi ve dünyadan haberlere ulaşabileceği sosyal bir mecradır.

Daha Fazla…

Tanıtım Tasarım Komitesi ;  T.H.K. Üniversitesi IEEE Öğrenci Topluluğu bünyesinde kurulan ve T.H.K. Üniversitesi IEEE Öğrenci Topluluğu Tanıtım ve Tasarımlarını üstelenen ekiptir. Bu ekip, yıl içerisinde yapılacak olan tüm etkinliklere gereken görsel öğeleri hazırlar ve topluluk üyelerine etkinlik hakkında gereken tanıtımları yapan  IEEE alt birimidir.

Daha Fazla…

IEEE Türkiye Eğitim Aktiviteleri Komitesi adı altında topluluğumuzu temsil etmek adına EAC(Educational Activities) Komitesi kurulmuştur.

Daha Fazla…

IEEE Türkiye’nin içinde bir ilk olan IEEE THKÜ IAS (Industry Applications Society) Chapter’ı endüstri, ticaret süreci ve ürünlerin geliştirilmesi, tasarımı, üretimi, verimlilik konularında ve uygulamasında görev alan bir komitemizdir. Bu alanlar hakkında öğrencilerin bilgi,deneyim edinmesi için imkanlar oluştuma ve insan hayatını kolaylaştıracak tasarımlar, projeler ve girişimler yapmayı hedefliyor.Ayrıca IEEE THKÜ IAS komitemiz Türkiyede ilk Chapter kurulumunu tamamlayan IAS komitesi olarak resmen global ailesine katıldı.

Daha Fazla…

KAYIT FORMU

Ad Soyad (gerekli)

E-posta adresi (gerekli)

Telefon Numarası (gerekli)

*Başında 0 olmadan giriniz*

Okul Numarası (gerekli)

Topluluğumuza Neden Katılmak İstiyorsun? (gerekli)

Katılmak İstediğiniz Komiteler

Mail duyurugrubumuza katılmak istermisiniz ?
EvetHayır

Whatsapp duyuru grubumuza katılmak istermisiniz ?
EvetHayır